Led Aydınlatma

Işığın tarihine bakarsak bu zamana kadar yaşadığı en köklü değişimin LED olduğunu görürüz. Gerek dekoratif yapısı, gerekse ekonomik oluşu ile Eska Led size yapay ışığın son hali ile tanıştırmak için Eskişehir’de.

 

Led aydınlatmanın klasik aydınlatma yöntemlerine göre onlarca artısı vardır. Bunlardan en önemlisi olan daha az enerji kullanarak daha fazla alanı aydınlatmasıdır. Odalarınızı bürolarınızı hem daha dekoratif hem de daha ucuza aydınlatmak sanırım hepimizin hoşuna gider. Bir de otel, fabrika gibi uzun süre ve büyük bir alanı aydınlatmamız gerekirse bu işletmelerin fatura avantajı çok büyük olacaktır. Led Aydınlatma %50 - % 90 arasında enerji tasarrufu sağlar.

 

Basit bir Led aydınlatma normal şartlar altında 100.00 saat sıkıntı oluşturmadan çalışabilmektedir. Ayrıca diğer ışık kaynakları kullanılırken çevreye sodyum gibi kimyasallar yayarken Led’ de bu sıkıntıyı yaşamasınız.

 

Günlük hayatımızda lambaları açıp kapatırken lambaların yandığına sizde rastlamışsınızdır. Bunun sebebi her aç-kapa işleminde lambanızın ömrü kısalırken, Led Aydınlatma sisteminde buda sıkıntı olmaktan çıkıyor.

 

Normal ampullerde renk seçenekleri sınırlıdır ve renkli ampullerden tam randıman alamayız. Led ise bu konuda size çok geniş bir yelpaze sunuyor.

 

Normal aydınlatma sistemleri Ultraviyole ve Kızılötesi ışınları yayar. Led Aydınlatma bu ışınlara maruz kalmadan olumsuz etkilerinden arınmış oluruz.

 

Mağazalar gibi kapalı ve yoğun ışık kullanılması zorunlu olan alanlarda özellikle yaz aylarında lamba ve spotların yaydıkları ısı bizleri ve çalışanları rahatsız edebilir. Led aydınlatmada yayılan ısı normal aydınlatma modellerine kıyasla oldukça azdır. Bununla orantılı olarak bu tarz alanları soğutmak için harcanılan yöntemlerden ve bunlara harcanan enerjiden tasarruf etmiş olursunuz.

 

Led hassas malzemelerden oluşmaz bu da onu çarpma ve titreşime karşı daha dirençli yapar.


 
Daha anlatamadığımız birçok özelliği olan Led aydınlatma günümüzün teknoloji ve yeni aydınlatma çeşididir. Eskişehir’de çok az firmanın verdiği bu hizmeti işin uzmanı olan ESKA LED AYDINLATMADAN alabilirsiniz. Ücretsiz keşif ve danışmanlık hizmetimiz için bizi aramanız yeterli.

 

LED ÇEŞİTLERİ

 

Led Aydınlatma kullanım yeri ve ihtiyaca göre farklılık göstermektedir. Bunlardan en çok kullanılanları inceleyelim.

 

1-) ŞERİT LED AYDINLATMA


Dekorasyon, havuz aydınlatması, Dış cephe aydınlatma alanlarında kullanılan Şerit Led Aydınlatmanın en önemli özellikleri esnek, su geçirmez ve düşük voltajda (12V) çalışabilmesidir.  


 2-) LED AMPUL

Led ampuller normal ampullere kıyasla daha az enerji harcarlar. Titreşime ve darbelere karşı daha dayanıklı ve ortama yaydıkları ısılar çok daha azdır.3-) LED FLORASANLAR

 

Led Florasanlar normallere göre çok daha uzun süre (10 kattan fazla) dayanırlar. Renk seçenekleri ile çok daha dekoratiftirler.

 

4-) LED PROJEKTÖRLER

 

Normal Projektörlerin sıkıntısı çok enerji tüketmeleri ve yaydıkları ısıdır. Led Projektörler ise daha az enerji ile çok daha fazla alanı aydınlatabilirler. Özellikle otellerde gördüğümüz ışıkla boyama çalışmaları ile oteller tüm cephelerini uygun enerji maliyetleri ile sağlayabilmektedirler. Isının az olması ise özellikle mağaza gibi iş yerlerinde sizi rahatlatır.

 

LED AYDINLATMA KULLANIM ALANLARI

 

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ

 

MAĞAZALAR

 

OTELLER

 

FABRİKALAR

 

HASTANELER

 

OTOPARKLAR

 

KARA YOLLARI

 

BÜROLAR

 

KÖPRÜLER

 

İŞ YERLERİ

 

SOKAKLAR

 

MEYDANLAR

 

BİNA DIŞ CEEPHELERİ

 

PARKLAR

 

BAHÇELER

 

TABELALAR

 

TOPLU KONUTLAR