Dış Mekan Aydınlatma

Dış mekan aydınlatması hem ticari amaçlı hem de konuda kullanımda son dönemlerde artış göstermektedir. Bu konuları alt başlıklar halinde incelememiz daha sağlıklı olacaktır.

 

Dış cephe aydınlatılması;

 

Özellikle AVM, otel, restoran gibi dışarıdan dikkat çekmek isteyen ve ziyaretçilerini daha içeriye girmeden etkilemek isteyen işletmelerde sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca apartmanlar, villalar yapılarda oturduğunuz yeri daha şık ve prestijli göstermek adına da kullanılmaktadır.

 

Bu alanlarda da diğer bölümlerde üstünde durduğumuz gibi led aydınlatma sistemlerinin en önemli avantajları enerji tasarrufu, dekoratif yapısı ve dayanıklı oluşudur.

 

Şehir aydınlatılması;

 

Şehirlerde led aydınlatma sistemleri hem dikkat çekmek hem de yönlendirme amaçlı kullanılmaktadır. Bunlardan en yaygınları yaya yollarının aydınlatılması çalışmaları diyebiliriz. Yaya yolları gibi alanların aydınlatılmasında tek ışık kaynağının kullanılması gölgeler oluşmasına ve aydınlanmadan tam verim alınmamasına sebep olabilir. Led aydınlatma sistemlerinde kuvvetli bir ışıkla gerekli alanlardan yapılacak yeterli ışık miktarı ile bu aydınlatmadan verim alınmış olur.

 

 Dış mekan aydınlatmalarının belki en çok kullanıldığı alan olarak da şehrin özelliğini taşıyan mimari yapıların aydınlatılmasıdır. Gerek tarihi gerekse modern yapıların led aydınlatmalar ile daha ihtişamlı sunulması mümkündür.

 

Örnek vermek gerekirse Eskişehir’de bulunan odunpazarı evleri ve şehrin birçok noktasında bulunan havuzlar yapılan aydınlatmalarla çok daha sık ve dikkat çekici gözükmektedirler. Bu aydınlatma sistemlerinin de tüm gece boyunca çalıştığını düşünürsek led aydınlatma ile şehir genelinde kuvvetli enerji tasarrufları sağlamak mümkündür.

 

Bu ve aklınıza gelen her aydınlatma konusunda profeyonel ekibi ile eska led sizlere ücretsiz keşif hizmeti ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.