Barisol ve Gizli Işık

Eskişehir’de son zamanlarda karşılaştığınız ama belki de adını bilmediğiniz tavan mı aydınlatmamı dediğiniz dekoratif, ekonomik ve zarif ışıklandırma sistemi barisol ve gizli ışık. Eskişehir’de Eska Led güvencesi ile artık ofis, mağaza aydınlatmalarında sıkça kullanılan barisol ve gizli ışık uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

 

Barisol ve gizli ışığı ayrı ayrı incelemek daha doğru olacaktır. Öncelikle barisolden başlayarak bu popüler ürünü tanımaya başlayalım.

 

Barisol; gergi tavan olarak da bilinen dekoratif ve mimari bu yapı alüminyum profillere ısıtılarak gerilen pvc yanmayan bir yapıdır. Suya, ısıya, neme karşı dayaklı yapısı ile akustik bir asma tavan diyebiliriz. Dekoratif yapısı son dönemlerde tercih edilme sebepleri arasındadıe. Led aydınlatmanın tasarruf, sağlı ve dayanıklılık gibi tüm özelliklerini birebir taşımaktadır. Esnek yapısı, armütürlerin montajında kolaylık sağlayabilir ve çok büyük yüzeylerde bile tek parça halinde monte edilebilmektedir.

 

Anti bakteriyel ve neme dayanıklı yapısı ile çok uzun yıllar rahatlıkla kullanım sağlarlar. Esnek yapısı sayesinde her alana kolayca, çok dağınıklığa sebep vermeden hızlıca monte edilebilir. Temizlenebilir yapısı ile yıllarca ilk günkü gibi görünecektir. Montajı için gereken kablo ve benzeri eklentileri asma tavanın altında kalarak görsel hiçbir bozukluğa sebep olmaz.

 

Barisolün en çok tercih edildiği yerler;

 

İş yerleriniz yada bürolarınız

 

Restoran ve cafeler

 

Hastaneler

 

AVM ler

 

Bankalar

 

Mağazalar

 

Bunların dışında yeni yapılan yapıların birçoğunda barisol uygulamalarına rastlamak mümkün.

 

Eska Led Aydınlatma ücretsiz keşif hizmeti ile barisol çözümleri sunmaya hazır sizleri bekliyor.

 

Şimdi de gizli ışığı tanıyalım;

 

Duvar kenarında belli bir boşluk oluşturarak yapılan bir alçıpan çalışmasıdır. Şerit şeklinde istenilen ölçüde ayarlanmış bu alçıpan ile duvar arasında kalan alanı led aydınlatma ile ışıklandırılarak bir ışık nehri oluşturma işlemidir. Aydınlatmanın yeni trendi diyebileceğimiz gizli ışık çalışmaları evlerinizden iş yerlerinize kadar bir çok alanda daha sıcak bir ortam sağlıyor.

 

Barisol ve gizli ışık uygulamarı hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden keşif formu doldurarak da ücretsiz keşif çalışmalarımızdan faydalanabilirsiniz.