AVM Led Aydınlatma

AVM ler gibi tüm çalışma saatlerinde yüksek miktarda aydınlatma gerektiren yerlerde özellikle ürünün kullanıcıya doğru bir şekilde sunulması için yüksek miktar aydınlatma zorunluluğu olan yerlerin başında gelir.

 

Ürünün doğru sunulması ve görsel fonksiyonlarını öne çıkarma mecburiyeti aydınlatmayı alışveriş merkezlerinde en önemli unsur haline getirmektedir. AVM lerin gün boyu kullanımda olması, yapısı sebebi ile gündüz bile aydınlatmaya ihtiyaç duyması ve mağazalardaki ürünlerin gerçek algısının gün ışığına göre tasarlanmış olması aydınlatmanın alış veriş merkezleri için önemini anlatmaktadır.

 

Genel aydınlatmanın yanı sıra özellikle ürün vitrin ve reyonlarında doğru ışığın ürün tanıtımı için önemi büyüktür. Kimi ürün üstten aydınlatılması daha doğru iken baksa bir ürün için bu konu farklı olabilir. Bu aşamada eski usul aydınlatmalar yetersiz kalmaktadır. Led aydınlatma sistemleri ile ışığı mağaza içine dağıtmak ve yoğunluk miktarlarına göre farklılaştırmak mümkündür.

 

Alışveriş merkezleri içerisinde led ışıklandırmanın aydınlatmanın yanı sıra yönlendirme artısı da bulunmaktadır. Kullanıcıya koridorlar şeklinde ışıklandırarak kullanması ve kullanmaması gereken alanlar anlatılmış olur.

 

AVM ler içerisinde ışığın ne kadar önemli olduğunu yukarıda anlattık şimdi size aydınlatmada led aydınlatma kullanmanın avantajlarından bahsedelim;

 

Öncelikle 12 saatten fazla aydınlatmaya ihtiyaç duyan AVM ler %90 a varan enerji tasarrufu sağlayan led sistemlerde çok yüksek miktarda enerji tasarrufu sağlamaktadır.

 

Led sistemlerin aydınlatmanın yanı sıra dekoratif özelliğinin olması sizi ve ürünlerinizi daha doğru temsil eden bir mağaza ve Avm meydana getirecektir.

 

Led aydınlatma sistemlerinin en büyük avantajlarından biride çalışırken diğer aydınlatma sistemlerine göre çok daha az ısı yaymasıdır. Mağaza içlerinde çok fazla sayıda spot ve aydınlatma öğesi bulundurmak zorunda iseniz müşterilerin sıcaktan rahatsız olduğuna şahit olmuşsunuzdur. Led aydınlatma sistemleri ile bu sıkıntıda tarihe karışıyor.

 

Alışveriş merkezlerinin dış cephe aydınlatması da markalaşması ve şehir dışından gelenlere bile kendisini fark ettirmesini sağlar. Bu aydınlatmalar da  gene çok uzun saatler yapılmaktadır ve çok büyük bir alan aydınlatılması gerekmektedir. Gerek enerji tasarrufu gerekse dekoratif açıdan led aydınlatma sistemleri bu konuda da yardımınıza koşmaktadır.

 

ESKA LED AYDINLATMA olarak sizlere Eskişehir ve çevre illerde profesyonel hizmet sunmak için hazırız. Ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanmak için bizlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.